Njihuni me mesfushorin, Remi Dujardin

Remi Dujardin është një nga prurjet e klubit gjatë merkatos së verës.

23 vjeçari nga Hong Kongu ka firmosur kontratën që e lidh me klubin tonë për 4 vitet e ardhshme dhe është në listën e federimit për sezonin 2020/21.

Dujardin i cili ka provuar të luajë në SHBA, Finlandë si dhe në Spanjë me Estundiantes de Murcia dhe Fc Jumilla në Segunda Division shihet nga klubi si element mjaft cilësor për të ardhmen.

Mesfushori bardhekuq numëron në total edhe 12 ndeshje me përfaqësuesen Under-23 të Hong Kong-ut!

PASHAPORTA:

Emri: Remi Dujardin

Datëlindja: 23 qershor 1997

Nënshtetësia: Hong Kong

Roli: Mesfushor

Welcome on Board Remi! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.