Njihuni me Armah & Dowouna !

Samuel Armah dhe Dennis Dowouna janë 2 prurjet e reja të KF Skënderbeu.

Dy Ganezët kanë firmosur kontratën që i lidh me klubin tonë për 4 vitet e ardhshme dhe janë federuar brënda afateve të merkatos por vetëm para dy ditesh janë bashkuar me ekipin në “Tropikal Resort”.

Samuel Armah vjen nga ekipi Ganez Allies FC dhe luan si sulmues kryesor por mund të bëjë mjaft mirë dhe në krahun e majtë të mesfushës. Sezonin e kaluar në 16 ndeshje të kampionatit Ganez ka shënuar 6 gola.

PASHAPORTA:

Emri: Samuel Armah

Datëlindja: 1 Maj 2000

Kombësia: Gana

Vëndlindja: Accra

Roli: Sulmues

Dennis Dowouna, 20 vjeç vjen nga ekipi Ganez, Tudu Mighty Jets FC dhe luan në qëndër të mesfushës.

PASHAPORTA:

Emri: Dennis Dowouna

Datëlindja: 18 Maj 2000

Kombësia: Gana

Vëndlindja: Accra

Roli: Mesfushor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.