Hidhet shorti për sezonin 2020/21

Sot paradite në ambjentet e Federatës Shqiptarë të Futbollit është hedhur shorti për Kategorinë Superiore 2020/2021.

Superliga do të hapë siparin në 12 shtator dhe do të mbyllet në 22 maj 2021, ndërkohë që Ujqërit do e nisin sezonin në transfertë ndaj Teutës.

Kalendari i plotë:

Java 1: Teuta – Skënderbeu

Java 2: Skënderbeu – Apollonia

Java 3: Bylis – Skënderbeu

Java 4: Skënderbeu – Kastrioti

Java 5: Partizani – Skënderbeu

Java 6: Skënderbeu – Laçi

Java 7: Vllaznia – Skënderbeu

Java 8: Kukësi – Skënderbeu

Java 9: Skënderbeu – Tirana

#forcaujqër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.