“Muzaka, Futbollisti i muajit tetor”

Shoqata e gazetarëve ‘Sporti na Bashkon’ ka vlerësuar mesfushorin Gjergji Muzaka si lojtarin më të mirë të muajit Tetor.

Performanca e mesfushorit bardhekuq gjatë muajit Tetor është vlerësuar maksimalisht nga gazetarët sportivë në vënd duke i akorduar çmimin ‘Futbollisti i muajit tetor’.

Çmimi i është dorëzuar 34-vjeçarit nga përfaqësuesi i shoqatës në Korçë, gazetari Tonin Frroku dhe zv. Trajneri bardhekuq Edlir Tetova përpara fillimit të takimit ndaj Flamurtarit.

Urime Gjergji! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.