Under17 | Ujqërit bindin ndaj Flamurtarit

U-17 Skënderbeu – Flamurtari 1-0

Shënues: Rustemi out 4’/

Skënderbeu: Veli, Ngjeliu, Baki, Zenunllari, Pecani, Malësia, Vanko, Qesaraka, Cardhaku, Trajko. (U Aktivizuan: Trifoni, Beccka, Goskova, Hysolli, Shkëmbi Demollari)

Flamurtari: Alimuccaj, Gjipali, Rystemi, Llapi, Murati, Dule, Kadriaj, Gockaj, Lamaj, Qarri, Sinaj. (U aktivizuan: Dhrami, Metani, Goxhaj, Fejzo)

Të besuarit e Ligoraq Tiko dhe Vilës marrin 3 pikët e para në kategorinë e 17 vjecarëve përballë Flamurtarit në Korcë. Takimin e vendos autogoli i mbrojtësit Rustemi që në minutën e katërt pavarësisht se takimi pati raste në portat respektive deri në fund. Ujqërit e vegjël kontrolluan mjaft mirë lojën dhe nuk munguan rastet për të dyfishuar rezultatin. Vlejnë për tu shënuar edhe dy kartona të kuq të dhënë në minutën e 28 të takimit pas disa momenteve tensioni në fushë që përfundoi me dy të ndëshkuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.