Teuta dhe Skënderbeu ndahen në paqe

Teuta dhe Skënderbeu u ndanë në paqe në “Niko Dovana”, në barazim 2-2. Teuta bëri gjithçka mirë dhe në mesin e pjesës së dytë e pa veten në avantazh të dyfishtë, falë golave të Kallakut dhe Traore.

Megjithatë, Skënderbeu nuk u dorëzua dhe arriti të barazojë gjithçka. Fillimisht, ishte Muzaka ai që shënoi, ndërsa në fund të takimit, Gripshi ndëshkoi ish-skuadrën e tij dhe bëri që skuadrat të ndajnë nga një pikë.

Të dyja skuadrat vinin me objektiva të ndryshme në këtë sfidë dhe fitorja për Teutën ishte domosdoshmëri, por Skënderbeu i befasoi dhe në “Niko Dovana”, pikët u ndanë mes skuadrave.

Kategoria Superiore – Java 24

E shtunë, më 2 mars, ora 17:00
Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

TEUTA – SKËNDERBEU  2-2
Kallaku 45+1′, Traore 62′ / Muzaka 67′, Gripshi 90+2′

Teuta: Hidi, Frashëri, Osmani, Arapi, Hakaj, Avdyli (Shkalla 88′), Traore, Kallaku, Kamara (Gashi 46′), Progni (Bicaj 73′), Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

Skënderbeu:Dajsinani, Vangjeli, Radas, Sambou, Pëllumbi, Dita, Sibo, Muzaka, Gripshi, Pervan (Oto Xhon 68′), Krasniqi. Trajner: Orges Shehi

Gjyqtarë:Klajdi Kola, Ridiger Çokaj, Enea Pashaj, Hermal Llapra
Delegat: Petrit Brahja; Vëzhgues: Sazan Velçani

Kartonë të verdhë: Hidi 35’ / Vangjeli 36’, Radas 46’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.