Skënderbeu siguron gjysëmfinalet e kupës

Skënderbeu fitoi bindshëm edhe sfidën e kthimit ndaj Teutës, edhe pse më shumë luhej për formalitet.

Nisja e takimit ishte e vakët, por korçarët arritën të zhbllokoheshin vetëm në sekondat e fundit të pjesës së parë, gjë që i bëri të shkonin të qetë në dhomat e zhveshjes.

Më pas, në të dytën erdhi edhe zhbllokimi për Ali Souen, që kishte më shumë se dy muaj pa shënuar një gol. Sulmuesi nga Mali shënoi dy herë, dhe i siguroi kështu Skënderbeut gjysmëfinalen e Kupës.

This slideshow requires JavaScript.

Skënderbeu 3-0 Teuta

Shënues: Lilaj 45’+1, Soue 60′, 71′

Skënderbeu: Teqja, Mici, Aliti, Radas, Dita (Jashanica 63′), Lilaj, Muzaka, Vila, Gavazaj (Sahiti 60′), Adeniji (Gripshi 72′), Soue. Trajner: Ilir Daja.

Teuta: Moçka (Kastrati 46′), Amir Bilali (Shkalla 46′), Hërkaç (Beqja 43′), Gjorgievski, Mustafov, Alhasan, Hila, Hakaj, Lajthia, Çyrbja, Latif. Trajner: Gentian Begeja.

Kartonë të verdhë: Bilali 39′, Beqja 81′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.