Shqiprim Taipi, zyrtarisht Bardhekuq

Shqiprim Taipi prej sot është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut.

21-vjeçari së bashku me presidentin Ardjan Takaj kanë firmosur sot kontratën që e lidh për 2 vite e gjysëm me klubin bardhekuq

Shqiprim Taipi luan në qëndër të mesfushës dhe pritet të shtojë konkurencën në qëndër dhe do të jetë një forcë më shumë për trajnerin Orges Shehi për 2 fazat e mbetura.

———————

PASHAPORTA:

Datëlindja: 19 shkurt 1997 (21)

Vëndlindja: Tërnoci i madh

Shtetësia: Kosova & Shqipëria

Gjatësia: 1.74

———————

KARRIERA:

FC Shkupi /  14 ndeshje

FK Shkëndija /  21 ndeshje

Horizont Turnovo / 23 ndeshje

Welcome Shqiprim! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.