Shehi: Jemi skuadra për t’u mundur

I kënaqur me fitoren dhe me atë çfarë dha skuadra e tij në fushën e lojës. Orges Shehi vlerësoi paraqitjen e Skënderbeut ndaj Flamurtarit duke analizuar në këtë mënyrë ndeshjen për emisionin Gol pas Goli në Supersport.

Skënderbe i ri, por sot u duk po aq i fortë sa ai i vjetri?

Edhe pse janë të rinj, ata kanë qenë pjesë e jona. Lojtarët janë rritur me frymën tonë, që kemi pasur gjithë këto vite, dhe janë të uritur për të fituar.

Mundët Partizanit, fitoni edhe në Vlorë. Sërish kandidatë për titull…

Jemi të kënaqur me pikët që kemi marrë, por edhe me mënyrën e lojës. E kemi thënë, që gjithmonë do fokusohemi në ndeshjen e radhës.

Pse luajti Lulaj dhe jo Demte. E kishit parashikuar agresiv Flamurtarin?

Menduam për Lulajn, pasi me stafin menduam se Bushiç është i rrezikshëm në topin e dytë. Por, kërkuam agresivitet që nga sulmuesit, jo vetëm te Lulaj në mesfushë.

4 minutat e fundit të pjesës së parë, dhe 5 minutat e para të pjesës së dytë, Flamurtari ju rrezikoi dhe u tërhoqët shumë…

Në pjesën e parë, u futëm kot në presion, dhe u tërhoqëm shumë duke i dhënë kundërshtarit fushë. Në pjesën e dytë, i kërkuam lojtarëve të ngjiten më lart, pasi ndryshe rrezikonim. Vendasit përfituan edhe nga publiku, por ishte gabimi ynë që i lamë hapësirat.

Situata me Radas, Vangjelin dhe Krasniqin para ndeshjes. Ishte një strategji, për të hutuar kundërshtarin?

Realisht, Radas dhe Vangjeli kishin probleme. Kristi la edhe një ditë stërvitjen. Krasniqi nuk u stërvit prej gripit. Kisha shpresë se këta të dy nuk do na rrezikonin, por Radas na hapi më shumë punë, pasi kishte dhimbje mesi. Bëri edhe injeksione para ndeshjes, për të mos e humbur këtë takim.

Jeni ju skuadra për t’u mundur?

Do insistoj që të jemi skuadra për t’u mundur javë pas jave. Duhet të luajmë me ego dhe uri, për të dhënë maksimumin në ndeshje, pavarësisht se çfarë vjen rezultati. Nëse japim këto, jemi të sigurt që gjërat pozitive do vijnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.