“Realdo Fili, zyrtarisht bardhekuq”

Mesfushori Realdo Fili prej sot është zyrtarisht futbollist i KF Skënderbeu.

Klubi në bashkëpunim me menaxherin Elton Marini ka arritur marrëveshjen me Filin, i cili sot ka firmosur kontratën që e lidh me klubin tonë për dy vitet e ardhshme.

22-vjeçari pas konkretizimit të marrëveshjes u bashkua me ekipin. Në orën 16:20 mesfushori do të prezantohet para mediave dhe më pas do të vendoset nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi dhe stafit teknik.

———————
PASHAPORTA

Realdo Fili

Lindur: 14 Maj 1996, Fier

Gjatësia: 1.75 m 

Pozicioni: Mesfushor

—————
KARRIERA

FC Kamza 17 ndeshje – 2 gola

FK Partizani 39 ndeshje – 6 gola

KF Apolonia Fier 37 – 5 gola

Ekipet Kombëtare:

Albania U21 / 6 ndeshje

Albania U19 / 1 ndeshje – 1 gol

#WelcomeFili

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.