Kupa “Pavarësia 2018”, përcaktohen gjysëmfinalet

Janë përcaktuar sot gjysëmfinalet e Kupës “Pavarësia 2018”, trofe o cili do të zhvillohet këtë edicion në qytetin e Korçës.

Pjesëmarrës do të jenë katër skuadra: Otrant e Ulqinit, Struga nga Maqedonia, 2 Korriku nga Prishtina dhe Skënderbeu i Korçës.

Gjatë ceremonisë së zhvilluar sot në mbrëmje, organizuar nga FSHF, me pjesmarrjen e klubeve janë përcaktuar dy çiftet gjysëmfinaliste:

FC Struga – KF Skënderbeu

FK Otrant – FC 2 Korriku

Ndeshjet gjysëmfinale do të luhen, nesër më datë 28 nentor në aneksin dhe stadiumin Skënderbeu” ndërsa finalja e trofeut do të mbahet në Stadiumin ‘Skënderbeu’.

This slideshow requires JavaScript.

Aktiviteti fillon në orën 11.00.

HYRJA FALAS!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.