Faton Xhemaili, zyrtarisht bardhekuq

Prej sot, Faton Dzemaili është zyrtarisht futbollist i KF Skënderbeu.

Klubi ka konkretizuar sot marrëveshjen me 20-vjeçarin i cili ka nënshkruar kontratën që e lidh me KF Skënderbeu për 3 vitet e ardhshme.

Faton Xhemaili luan në krahun e majtë të mbrojtjes ndërkohë që vitin e kaluar është aktivizuar me ekipin e Fk Kukësi në Kategorinë Superiore.

———————

PASHAPORTA:

Datëlindja: Nov, 15 1998 (20)

Kombësia: Albania

Gjatësia: 1,83 m

Pozicioni: Mbrojtës i majtë

Vlefshmëria e kontratës: 30.06.2021 (3 vite)

———————

Xhemaili u bashkua sot me grupin në stërvitje dhe do të jetë i gatshëm për trajnerin Daja për takimin e radhës në kampionat.

Welcome Faton!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.