“Ekipi mbyll përgatitjet anti-Kamza”

Ekipi ka mbyllur sot përgatitjet për takimin e javës së 20-të të Kategorisë Superiore ndaj Kamzës në transfertë.

Në seancën e zhvilluar sot në mesditë në ‘Tropikal Resiort’, trajneri Ilir Daja dhe stafi teknik kanë dhënë instruksionet dhe këshillat e fundit taktike në prag të ndeshjes.

GJËNDJA E EKIPIT – “Stafi teknik privohet nga shërbimet e Vangjelit dhe Jashanicës në mbrojtje. Vangjeli i skualifikuar për shkak kartonash ndërsa Jashanica i dëmtuar. Me grupin janë bashkuar Nimaga dhe Tefik Osmani të cilët kanë kaluar problemet familjare dhe janë rikthyer me ekipin”.

JASHANICA – “Mbrojtësi u dëmtua në kupë ndaj Teutës por dëmtimi mesa duket nuk është aq i rëndë sa u mendua fillimisht. Jasha ka kryer sot rezonacën dhe rezultat ishin pozitive pasi dëmtimi i kupës së gjurit nuk ka sjellë efektë anësore dhe Jashanica mund të kthehet me ekipin pas 4 javësh”.

Ekipi është i grumbulluar prej dy ditësh në ‘Tropikal Resort’, atje ku do të zhvillohet sot në mbrëmje dhe një video analizë nga trajneri Daja.

——————————

Kategoria Superiore

Kamza – Skënderbeu

18 shkurt, Ora 14:00

Stadiumi ‘Kamëz’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.