“Ekipi grumbullohet në Tropikal”

Pas 48 orësh pushim, ekipi do të grumbullohet sot në Tropikal Resort ku do të vijojnë përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në transfertë. 

Fillimisht të mërkurën, të besuarit e trajnerit Orges Shehi do të ndeshen ndaj Veleçikut për Kupën e Shqipërisë ndërsa të hënën e ardhshme do të luhet takimi i 4-rt sezonal ndaj Flamurtarit.

———————
NDESHJET E RADHËS:

Veleçiku – Skënderbeu

Koplik, 12 shtator, ora 16:00

Flamurtari – Skënderbeu

Vlorë, 17 shtator, ora 19:45

———————
GJËNDJA E EKIPIT:

Grupi do të plotësohet gjatë përgatitjeve në ‘Tropikal Resort’ me lojtarët e angazhuar me ekipet kombëtare. Zenel Gavazaj ka shfaqur shqetësime pasi ka dëmtuar gishtat e dorës së djathtë gjatë grumbullimit me kombëtaren under19 dhe parashikohet të mungojë 4 javë. Pjesa tjetër e grupit është shfaqur në gjëndje optimale. Vlen të theksohet riaftësimi i plotë i Ardit Hoxhaj i cili është bashkuar me grupin por i duhet të punojë për të fituar gjëndje fizike.

——————-

Ekipi do të zbresë në fushë sot pasdite në orën 17:00 në rezidencën ‘Tropikal Resort’ ku është programuar një seancë e karakterit tekniko-taktik në kuadër të takimit të së mërkurës në Koplik.

#forcaujqër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.