“Almir Ajzeraj, zyrtarisht bardhekuq”

20-vjeçari Almir Ajzeraj prej sot është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut.

Ajzeraj ka firmosur fillimisht kontratën që e lidh me klubin për 4 vitet e ardhshme dhe më pas ka zhvilluar seancën e parë nën drejtimin e trajnerit Orges Shehi.

Ajzeraj luan si mesfushor i majtë por në karrierë ka bërë mjaft mirë edhe në rolin e organizatorit.

20-vjeçari është pjesë e përfaqësueses së Kosovës under-21 dhe sezonin e fundit ka luajtur për Flamurtarin në Superligën Kosovare.

Welcome Almir Ajzeraj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.