‘Rikthehet Mici, Osmani nuk ia del’

Ekipi ka mbyllur sot përgatitjet në kuadër të takimit ndaj Lushnjës në tansfertë, i vlefshëm për javën e 33-të të Kategorisë Superiore.

Pasdite u zhvillua një seancë stërvitore në fushën me bar natyral të ‘Tropikal Resort’, ku stafi teknik dha këshillat e fundit taktike në prag të ndeshjes.

GJËNDJA E EKIPIT – “Trajneri Daja dhe stafi teknik duhet të bëjnë në këtë takim vetëm pa Tefik Osmanin i cili nuk ja ka dalë të jetë gati si pasojë e problemeve fizike. Muzaka ashtu siç pritej ja doli të stërvitej me grupin dhe nesër do të jetë në dispozicion të trajnerit. Në mbrojtje rikthehet Gledi Mici, i cili mungoi në Laç si pasojë e pezullimit për shkak kartonash”.

———————

FOTOGALERI

This slideshow requires JavaScript.

Ekipi do të qëndrojë sot i grumbulluar në rezidencën ‘Tropikal Resort’, atje ku në mbrëmje do të zhvillohet dhe analiza a zakonshme e kundërshtarit.

Ky do të jetë takimi i 4-rt sezonal mes dy ekipeve, ku në 3 takimet paraardhëse kanë triumfuar ujqërit me golavarazh të përgjithshëm 10-3. 

Ekipi është shfaqur në gjëndje optimale dhe në Lushnjë pritet kthesa dhe reagimi pas dy rezultatesh negative.

—————————————

Kategoria Superiore / Java 33

SK Lushnja – KF Skënderbeu

E mërkurë, 9 maj / Ora 16:00

Stadiumi ‘Roza Haxhiu’, Lushnjë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.