U17 & U19 e mbyllin me goleada turin e parë të kupës

Janë kualifikuar për në turin e 2-të 1/16 të dy ekipet U17 dhe U19 të cilat kanë triumfuar respektivisht ndaj KF Spartakut dhe Kastriotit.

U17 | Skënderbeu 8 – 2 Spartaku

Formacioni: Dervishaj, Cenolli, Ymet, Loli, Karapanxho, Këndezi, Horanlli, Xhixho, Gora, Çuçka, Selimllari.

U aktivizuan: Duka, Mici, Lipollari, Pero, Kapaj.

Golat: Gora 8’ 72’ Këndezi 43’ 75’ Selimllari 50’ 80’ Mici 85’

U19 | Skënderbeu 6 – 2 Kastrioti

Formacioni: Beqiri, Qyra, Bregu, Kapllani, Liço, Seida, Zenullari, Pecani, Qeleshi, Pelo, Beçka.

U aktivizuan: Veliu, Vanko

Golat: Pecani 5’ 32’ Qeleshi 21’ Pelo 28’ 54’ Seida 38’

Kanë kaluar më tej ekipet u17 dhe U19 mes dominimit dhe spektaklit në takimet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë zhvilluar sot në mesditë në Kamëz.

Ekipi U17 do të ndeshet javën e ardhshme me fituesen e çiftit Partizani-Apollonia ndërsa ekipi Under19 takohet në 1/16 me fituesin e çiftit Laçi-Football Republic.

#forcaujqër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.