Skënderbeu feston dhe arratiset, +13 nga rivalët

Skënderbeu nuk ndalet as nga Partizani, teksa në krye-sfidën e javës së 21-të, në Korçë, ka fituar me rezultatin minimal 1-0.

Në një atmosferë të jashtëzakonshme në shkallët e stadiumit, vendimtar për rezultatin ka qenë një autogol i mbrojtësit malazez Gojkoviç, që nuk u kuptua me portierin Hoxha.

Në fushë sfida ishte mjaft interesante, me të dy skuadrat që u munduan të marrin maksimumin, ndonëse në fund rezultati shkoi për Skënderbeun.

SKËNDERBEU – PARTIZANI 1-0

Shënues: Gojkoviç 63′ aut.

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Aliti, Radas, Mici, Dita, Nimaga (Muzaka 58′), Gavazaj, Osmani (Vila 68′), Xhejms Adeniji, Soue

Partizani: Hoxha, Kotobelli, Gojkoviç, Belica, Ibrahimi, Malasi (Abdurahimi 68′), Trashi, Batha, Asani, Progni (Lukas 71′), Bardhi.

Kartonë të verdhë: Mici 50′ / Progni 45′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.