“Pervan & Sibo, zyrtarisht bardhekuq”

Marko Pervan dhe Kwasi Sibo, prej sot janë zyrtarisht bardhekuq.

Klubi ka mbyllur ditën e djeshme marrëveshjet me Pervan dhe Sibo të cilët kanë udhëtuar sot drejt Shqipërisë duke u vendosur në dispozicion të trajnerit Orges Shehi.

Ganezi Kwasi Sibo vjen nga ekipi i Watford, vetëm 20 vjeç dhe luan si mesfushor qëndre ndërsa Marko Pervan vjen nga ekipi i NK Osijek.

———————

Marko Pervan

Date of Birth (Age): Apr 4, 1996 (22)

Nationality: Croatia

Height: 1,80 m

Position: Attacking Midfield

———————

Kwasi Sibo

Date of Birth (Age): Jun 24, 1998 (20)

Nationality: Ghana

Height: 1,82 m

Position: Defensive Midfield

Welcome Kwasi & Pervan! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.