“Gavazaj & El-Kayed, zyrtarisht bardhekuq”

Zenel Gavazaj dhe Mohammad El-Kayed, janë zyrtarisht futbollistë bardhekuq.

Të dy lojtarët kanë mbërritur sot në Korçë ku pas prezantimit zyrtar janë vendosur nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi.

Zenel Gavazaj ka nënshkruar me klubin kontratë 3 vjeçare ndërkohë që El Kayed është pjesë e klubit prej janarit 2018 ku firmosi deri në 30 qershor 2020 dhe më pas u huazua tek Trepça 89’ në Kosovë.

Zenel Gavazaj është vetëm 18 vjeç, pjesë e regullt e kombëtares kuqezi under-19 ndërsa sezonin e fundit luajti për Lirinë e Prizrenit duke zhvilluar një super sezon. Talent i padiskutueshëm, Gavazaj për Gavazaj në krahun e djathtë të mesfushës. E veçanta? Mund të luajë mjaft mirë me të dyja këmbët dhe të përshtatet dhe në krahun e majtë.

Mohammad El-Kayed, 21 vjeç, me nënshtetësi Suedeze është pjesë e ekipit përfaqësues under 23 të Palestinës luan si mesfushor organizator por në karrierë ka provuar të luajë dhe në krah si dhe në majë të sulmit.

This slideshow requires JavaScript.

Welcome Gavazaj & El-Kayed!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.