Bregu: Më kishte munguar goli

Dejvi Bregu ishte autori i një goli mjaft të bukur në sekondat e fundit të ndeshje. Pas ndeshjes, në “Supersport” në emisionin “Gol pa Goli”, vlonjate kishte një dedikim special, duke treguar dhe arsyen.

I pyetur nëse do ta ndjekë ndeshjen me ish-skuadrës së tij Luftëtarit dhe Partizanit, Bregu i uron fitoren gjirokastriteve edhe pse aty ka shumë shokë, edhe për faktin se do të ishte një ndihmë për Skënderbeun, për të ruajtur vendin e parë.

“Më ka munguar goli, pasi kam qenë një periudhë i mërzitur. Ia dedikoj prindërve për shqetësimet që u kam sjellë nga mërzitja ime. Çfarë është folur në media dhe gazeta nuk ka qenë e vërtetë. Kemi bërë shaka dhe kemi qeshur për ato që kemi parë”.

“Në kaq ndeshje sa kam luajtur kam qenë protagonist. Ka ardhur me të drejtë zëvendësimi në disa ndeshje. Do ta ndjek Luftëtarin, pasi kam shokë. Uroj që të fitojnë dhe të na bëjnë nder dhe ne. Ishalla marrin tre pikë dhe jo një pikë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.