Blerim Krasniqi, zyrtarisht bardhekuq

Klubi i Futbollit ‘Skënderbeu’ bën goditjen e parë në merkato duke firmosur me sulmuesin 21-vjeçar Blerim Krasniqi.

Pasi ka arritur marrëveshjen me Apolloninë, klubi ka firmosur me Krasniqin një kontratë për 3 vite e gjysëm.

21 vjeçari i lindur në Kavajë ka shkëlqyer këtë sezon me fanellën e Apollonisë duke shënuar 13 gola në 13 ndeshje në kupë dhe kampionat. Performanca e tij dhe golat kanë bindur drejtuesit e klubit të blejnë përfundimisht lojtarin.

Krasniqi u bashkua sot me ekipin në Antalya dhe menjëherë ka dalë në stërvitje nën urdhrat e trajnerit Daja dhe stafit teknik.

—————————
Të dhënat e lojtarit:

Ditëlindja: 5 Korrik 1996 (21 vjeç)

Vëndlindja: Kavajë, Shqipëri

Pozicioni: Sulmues

Karriera:

Besa Kavajë 17 Ndeshje / 2 Gola 

Apollonia 64 Ndeshje / 26 Gola

Shqipëria U19 3 Ndeshje / 2 Gola

#WelcomeKrasniqi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.