Skënderbeu ‘bie’ në Laç pas 14 javësh

Skënderbeu bëri presing dhe dominoi gjatë gjithë pjesës së parë, duke mbyllur vendasit në gjysmëfushën e tyre. Korçarët krijuan edhe disa mundësi shënimi, por hasën në një portier të përgatitur si Selmani, që reagoi mjaft mirë. Në fillimin e pjesës së dytë, vendasit befasuan duke gjetur rrjetën menjëherë, me anë të fantazistit beratas, Myrto Uzuni, që mposhti Shehin.

Ky gol kapi të papërgatitur korçarët, që tentuan të marrin nën kontroll lojën, por laçjanët ishin të organizuar mirë në mbrojtje. Me kalimin e minutave, te Skënderbeu filloi të ndjehej edhe lodhja e shkaktuar nga Europa, ndërsa trajneri Daja u mundua të rifreskojë skuadrën duke hedhur në fushë Shkodrën, Lulajn dhe Sowe.

Laçi – Skënderbeu   1-0

Shënues: Uzuni 46′

Laçi: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjini, Xhixha, Jonuzi, Lushkja, Uzuni, Kallaku, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

Skënderbeu: Shehi, Taku, Jashanica, Aliti, Mici, Muzaka, Nimaga, Lilaj, Gavazaj, Sahiti, Xhejms. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Rexha, Alfred Shkreta, Ermal Barushi

Delegat: Besnik Çela; Vëzhgues: Pajtim Aliko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.